Bakalár

V prvom stupni štúdia si preberieme v prvých troch semestroch postupne základy jazyka HTML, ktorý slúži na tvorbu webstránok, jazyka CSS, ktorý slúži na dizajnovanie (štýlovanie) webstránok a nakoniec jazyk PHP, pomocou ktorého môžeme programovať náročnejšiu funkcionalitu webu. Práve v semestri o jazyku PHP sa stretneme s programovaním a budeme sa snažiť pochopiť základné princípy programovania. V štvrtom semestri si ukážeme spojenie všetkých jazykov dokopy pri tvorbe webu a uvidíme možnosti ich spojenia, najmä využite jazyka PHP. V posledných dvoch semestroch si spolu spravíme jednoduchú skutočnú webstránku so základnou funkcionalitou, na ktorej sa postupne naučíme štandardné prvky, ktoré obsahujú súčasné webstránky a taktiež si povieme nejaké všeobecné základy ohľadom internetu a webstránok, ktoré by sme mali na tejto úrovni už vedieť.


Po absolvovaní bakalárskeho stupňa štúdia nadobudnete základy jazykov HTML, CSS a PHP. Jednotlivé jazyky budete vedieť použiť správnym spôsobom a dá sa povedať, že vaše vedomosti budú na začiatočníckej až mierne pokročilej úrovni. Okrem zamerania na samotné jazyky zahŕňa tento semester viacero teoretických prednášok, vďaka ktorým získate všeobecný prehľad ohľadom programovania, webstránok a internetu. Pochopíte, čo je vlastne internete a ako to v ňom všetko funguje, čo je veľmi dobrý odrazový mostík aj pre iné oblasti.

1. semester

V tomto semestri si preberieme základy jazyka HTML, ktorý slúži na tvorbu webových stránok. Ukážeme si základné prvky webstránok ako text, odkazy, obrázky, ale ja tabuľky, zoznamy či formuláre. Okrem toho si vysvetlíme, ako vlastne tento jazyk funguje, na čo je dobrý a čo pomocou neho vieme spraviť, ako aj skutočnosti, čo to vlastne webstránka je.

2. semester

V tomto semestri si preberieme základy jazyka CSS, ktorý slúži na dizajnovanie (štýlovanie) webových stránok. Ukážeme si dizajnovanie základných prvkov webstránok ako je napríklad text (formátovanie textu) alebo odkaz. Pochopíme, ako sú jednotlivé elementy (prvky) webstránok na stránke poukladané, rozmiestnené a usporiadané a ukážeme si rôzne varianty týchto vlasností. A samozrejme nadobudneme aj nejaké vedomosti ohľadom chápania dizajnu v počítačoch.

3. semester

V tomto semestri si preberieme základy jazyka PHP, ktorý slúži na programovanie pokročilých a technicky náročnejších prvkov webstránok, ale aj na zjednodušenie tvorby webu. Jazyk PHP je štandardný programovací jazyk, na ktorom sa naučíme pochopiť základné princípy a význam programovania.

4. semester

V tomto semestri si ukážeme spojenie jazykov HTML, CSS a PHP, ale najmä význam a použitie jazyka PHP pri tvorbe webu. Okrem toho si porozprávame teoretické pozadie týchto jazykov, ako fungujú a aký je medzi nimi rozdiel. Rozbeháme si spolu lokálny server na našich počítačoch, na ktorom si budeme testovať naše výtvory.

5. semester

V tomto semestri začneme spolu vytvárať skutočnú kompletnú webstránku od základov, ktorá bude obsahovať klasické prvky bežnej webstránky. Naučíme sa nadizajnovať layout (grafický vzhľad) stránky, implementovať navigačné menu medzi podstránkami, spravíme si galériu obrázkov, nadizajnujeme tabuľku s dátami. Okrem toho sa naučíme nové veci z jazyka PHP a programovania.

6. semester

V tomto semestri dokončíme našu vlastnú skutočnú webstránku, do ktorej pridáme nejaké pokročilejšie prvky ako stránkovanie v galérii (rozdelenie obrázkov na viac stránok) alebo vysúvacie menu. Tento semester bude ale viac o teórii, resp. o dôležitých informáciách z praxe, ktoré by mal vedieť každý začínajúci programátor. Ukážeme si nejaké praktiky, ktoré zrýchlia a uľahčia našu prácu programátora, ale taktiež si porozprávame niečo viac o internete, doménach a naučíme sa, ako našu stránku zverejniť na internete.

Ťažko sa vám učí samému?

Máte problémy s niektorými časťami alebo sa neviete učiť sám? Využite našu možnosť individuálnej asistencie:

  • samostatný prístup
  • vysvetlenie nejasností prebraného učiva
  • úlohy a cvičenia navyše
  • všetko z pohodlia domova cez mail a skype

Pre viac info kliknite tu

Kľúčové slová stupňa štúdia

programovanie pre zaciatocnikovhtml zakladyprogramovanie webstranokzaklady php zaklady cssako spravit webstranku

IT ftip

PC: Zadajte vaše heslo: Užívateľ: "penis" PC: Vaše heslo je príliš krátke!