5. semester

V tomto semestri začneme spolu vytvárať skutočnú kompletnú webstránku od základov, ktorá bude obsahovať klasické prvky bežnej webstránky. Naučíme sa nadizajnovať layout (grafický vzhľad) stránky, implementovať navigačné menu medzi podstránkami, spravíme si galériu obrázkov, nadizajnujeme tabuľku s dátami. Okrem toho sa naučíme nové veci z jazyka PHP a programovania.

1. Layout stránky

(CSS)

Na tejto prednáške si ukážeme, ako navrhnúť a naprogramovať súčasne moderný a často používaný layout (šablónu – grafickú štruktúru) webstránky v jazyku CSS.

2. Layout stránky 2

(CSS)

Na tejto prednáške si ukážeme, ako navrhnúť a naprogramovať jednotlivé čati (prvky) hlavných sekcií webstránky v jazyku CSS.

3. Informácie o webstránke pre vyhľadávače - SEO

(HTML)

Na tejto prednáške si porozprávame niečo o prehliadačoch (google), ako fungujú a ako čítajú obsah webovej stránky a takisto si ukážeme, ako vložiť do stránky informácie, ktoré povedia niečo viac o stránke (obsahu).

4. Navigačné menu – Dizajn zoznamu

(CSS)

Na tejto prednáške si spravíme navigačné menu na stránke pomocou zoznamu (listu) a ukážeme si, ako naštýlovať podľa našich predstáv tento prvok v jazyku CSS.

5. Navigačné menu – Dizajn zoznamu 2

(CSS)

Na tejto prednáške si upravíme dizajn nášho navigačného menu podľa našich predstáv, kde budú jednotlivé odkazy tlačítkami roztiahnuté na celú dostupnú šírku.

6. Aktívna položka v menu

(PHP)

Na tejto prednáške si dizajnovo zvýrazníme aktívnu položku v menu, resp. aktuálne navštívenú stránku pre lepšiu prehľadnosť stránky.

7. Galéria obrázkov

(PHP)

Na tejto prednáške si ukážeme, ako spraviť pomocou jazyka PHP galériu obrázkov na stránke, resp. zoznam (list) miniatúr obrázkov.

8. Viacrozmerné polia

(PHP)

Na tejto prednáške si predstavíme viacrozmerné polia v jazyku PHP, čo je typ premennej, kedy položka poľa môže byť iné osobitné pole.

9. Design tabuľky, cyklus v cykle

(CSS, PHP)

Na tejto prednáške si ukážeme ako nadizajnovať tabuľku dát podľa predstáv v jazyku CSS (šírka buniek, farba, orámivanie, zarovnanie...) a ako použiť cyklus v cykle v jazyku PHP.

10. Regulárne výrazy

(PHP, Všeobecný prehľad)

Na tejto prednáške si porozprávame o regulárnych výrazoch. Povieme si čo je to, na čo sa to používa a ako s nimi pracovať v jazyku PHP.

11. Validácia formulára

(PHP)

Na tejto prednáške si ukážeme, ako vieme validovať (skontrolovať, overiť) údaje zadané vo formulári pomocou regulárnych výrazov v jazyku PHP.

12. Štýlovanie formulára

(CSS)

Na tejto prednáške si ukážeme, ako nadizajnovať (naštýlovať) formulár a jeho prvky podľa predstáv pomocou jazyka CSS.

Ťažko sa vám učí samému?

Máte problémy s niektorými časťami alebo sa neviete učiť sám? Využite našu možnosť individuálnej asistencie:

  • samostatný prístup
  • vysvetlenie nejasností prebraného učiva
  • úlohy a cvičenia navyše
  • všetko z pohodlia domova cez mail a skype

Pre viac info kliknite tu

Kľúčové slová semestra

tvorba vlastnej webstrankyhtml css phplayout strankyseoinformacie pre vyhladavacemenu na strankedizajn menugaleria obrazkovviacrozmerne poliadesign tabulkyregularne vyrazyvalidacia formulara

IT ftip

Jeden mladý muž hovoril: - Chcem byť veľkým spisovateľom. Pýtali sa ho: - A čo pre teba znamená veľký? Odpovedal: - To znamená, že chcem písať niečo, čo bude čítať celý svet, niečo, čo prinúti ľudí jednať emocionálne, niečo, čo ich prinúti jačať, kričať, šalieť a revať od zlosti, zúfalstva a bolesti! A teraz pracuje pre Microsoft a píše chybové hlášky.